Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali internautę, który chciał popełnić samobójstwo

Data publikacji 24.02.2016

Dyżurny policji w Krośnie otrzymał informację o wpisie zamieszczonym na jednym z portali społecznościowych. Z jego treści wynikało, że autor wpisu chce popełnić samobójstwo. Szybkie działanie funkcjonariuszy pozwoliło zapobiec tragedii.

Funkcjonariusze przystąpili do ustalenia danych adresowych tej osoby. Następnie udali się do miejsca zamieszkania internauty, który zamieścił wpis z groźbą samobójstwa. Sytuacja wymagała szybkiego i zdecydowanego działania w związku z prawdopodobnym zagrożenia życia. Aby dostać się pod jego dom, funkcjonariusze musieli odwrócić uwagę agresywnego psa, znajdującego się na posesji.

Przez okno domu udało się nawiązać kontakt z prawdopodobnym autorem internetowego wpisu. Po namowach funkcjonariuszy, mężczyzna zgodził się na chwilę rozmowy. Policjanci przedstawili mu powód wizyty, wówczas mężczyzna przyznał się do swoich zamiarów.

Wezwany przez policjantów zespół ratownictwa medycznego przewiózł 33-letniego krośnianina do szpitala i przekazał pod opiekę specjalistów.

(KWP w Rzeszowie / ak)

Powrót na górę strony