Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za fałszywy alarm

Data publikacji 24.02.2016

Policjanci z Żor zatrzymali mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy. 33-latek zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiadomił, że w okolicy lokalu przy ul. Boryńskiej podłożona jest bomba. Po sprawdzeniu budynku okazało się, że alarm był fałszywy. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia i bardzo wysokie koszty finansowe związane z akcją służb ratowniczych.

Do zdarzenia doszło w sobotę (20.02.2016 r.) około 22:50. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy z informacją o podłożonej bombie. Na miejsce zgłoszenia niezwłocznie skierowano służby ratunkowe: kilka policyjnych radiowozów, wozy strażackie oraz pogotowie ratunkowe. W sumie ewakuowano 320 osób.

Policyjni pirotechnicy szczegółowo sprawdzili budynek. Jak się okazało informacja, którą przekazał mężczyzna, była nieprawdziwa.

Kryminalni natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Śledczy ustalili, że w sprawę wywołania alarmu bombowego zamieszana jest osoba z Żor. Analiza zebranego materiału pozwoliła policjantom namierzyć i zatrzymać 33-letniego sprawcę w jednym z żorskich mieszkań.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w lokalu m.in. telefon komórkowy, z którego prawdopodobnie dzwonił mężczyzna. Przesłuchiwany przyznał się do zarzucanego czynu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Grozi mu kara nawet ośmiu lat więzienia oraz pokrycie wysokich kosztów związanych z akcją ratunkową.

(KWP w Katowicach / ak)

Powrót na górę strony