Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek ugodził nożem rok młodszego kolegę

Data publikacji 24.02.2016

Przed sądem rodzinnym i nieletnich tłumaczyć będzie się 16-letni mieszkaniec Mrągowa. Chłopak podczas pobytu w szkole ugodził nożem jednego z uczniów. Między nastolatkami wcześniej doszło do sprzeczki. 15-latek z raną brzucha został przewieziony do miejscowego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj (23.02.2016 r.) około godziny 12.00, oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu, do którego doszło na terenie jednej z miejscowych szkół. Jeden z uczniów miał ugodzić nożem kolegę. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Tam wstępnie ustalili, że podczas pobytu w szkole 16-latek posprzeczał się z rok młodszym kolegą i w konsekwencji ugodził go nożem w brzuch.

Na miejsce wezwano pomoc medyczną i policję. 15-latek został przewieziony do miejscowego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 16-latek natomiast został zatrzymany w Policyjnej Izbie Dziecka.

W tej chwili policjanci przesłuchując i rozpytując świadków wyjaśniają przyczyny i dokładne okoliczności tego zdarzenia. Po zebraniu wszystkich materiałów, zostaną one przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie 16-latka.

(KWP w Olsztynie / ak)

Powrót na górę strony