Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 24.02.2016

Dzięki natychmiastowej interwencji policjantów z Korsz, żyje 36-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili ściągnęli mu pasek z szyi i zapobiegli tragedii. Desperat jest już pod opieką lekarzy.

Wczoraj (23.02.2016 r.) kilka minut po godzinie 17.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że jest w domu i chce odebrać sobie życie. Policjant szybko ustalił adres przebywania zgłaszającego mężczyzny. Pod wytypowane miejsce pojechali policjanci z Korsz.

Funkcjonariusze natychmiast wbiegli do mieszkania, gdzie w jednym z pomieszczeń zobaczyli mężczyznę próbującego popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze nie czekając ani chwili zdjęli pętlę z szyi 36-latka. Mężczyzna był przytomny. Policjanci przekazali 36-latka ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkaniec Korsz żyje.

Jak się okazało, nie była to pierwsza próba samobójcza mężczyzny. Kilka tygodni wcześniej policjanci również interweniowali w jego mieszkaniu, wtedy uratowany będąc pod wpływem alkoholu chciał targnąć się na własne życie. Tragedii także zapobiegli policjanci.

(KWP w Olsztynie / ak)

Powrót na górę strony