Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowała wyłudzić kredyt

Data publikacji 24.02.2016

Policjanci z Torunia zatrzymali kobietę, która usiłowała wyłudzić kredyt w wysokości 62 tys. zł. W tym celu w jednym z banków przedłożyła fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Nie umknęło to uwadze czujnych pracowników, którzy o swoich podejrzeniach poinformowali funkcjonariuszy. Oszustce grozi do 8 lat więzienia.

Wczoraj (23.02.16) funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Toruniu, w jednym z toruńskich banków na gorącym uczynku zatrzymali kobietę, która próbowała oszukać jego pracowników. Funkcjonariusze już wcześniej mieli wiedzę, że zatrzymana może starać się o wysoki kredyt. Ustalili również, że w tym celu złożyła nawet stosowne dokumenty w jednej z toruńskich placówek bankowych. Po dokładnej weryfikacji wszystkich zawartych w nich danych wyszło na jaw, że zaświadczenie o zatrudnieniu zostało sfałszowane. Według niego kobieta miała być zatrudniona w jednej z toruńskich firm. Po sprawdzeniu okazało się jednak, że od pewnego czasu już tam nie pracuje.

Gdyby sytuacja nie została w porę wykryta, kobieta doprowadziłaby bank do strat w kwocie sięgającej ponad 62 tysiące złotych. Okazało się, że kobieta wynajęła mieszkanie w Warszawie. Policjanci z Torunia zwrócili się o pomoc w przeszukaniu do swoich kolegów ze Stolicy. Tam, kryminalni podczas przeszukania zabezpieczyli bardzo ważny dowód w sprawie, czyli fałszywą pieczątkę jaką posłużyła się kobieta, aby wystawić sobie nieprawdziwe zaświadczenie.

Dzisiaj (24.02.16) policjanci przedstawili kobiecie zarzut przedłożenia fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu i na tej podstawie usiłowania wyłudzenia kredytu. Jeszcze dzisiaj kobieta będzie doprowadzona przez mundurowych do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód.  Grozi jej teraz do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Film Próbowała wyłudzić kredyt

Pobierz plik Próbowała wyłudzić kredyt (format mp4 - rozmiar 13.24 MB)

Powrót na górę strony