Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza

Data publikacji 25.02.2016

5 osób zatrzymanych, zabezpieczona dokumentacja finansowo-księgowa fikcyjnych podmiotów gospodarczych, telefony komórkowe, komputery, dyski i inne nośniki pamięci to efekt pracy policjantów CBŚP z Kielc. Wraz z pracownikami wywiadu skarbowego, Ministerstwa Finansów i policjantów z Wydziału Realizacyjnego KSP, funkcjonariusze CBŚP zadali kolejny cios wymierzony w zorganizowaną grupę przestępczą na Mazowszu trudniącą się wyłudzeniami VAT-u, oszustwami bankowymi i handlem narkotykami.

Policjanci CBŚP i funkcjonariusze wymienionych służb przeszukali 20 mieszkań w Warszawie i okolicach i zabezpieczyli dokumentację księgową, nośniki danych i nośniki pamięci. Zatrzymano 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się między innymi oszustwami polegających na wyłudzeniu podatku VAT, oszustwami przy zawieraniu umów leasingowych, wyłudzeniami kredytów bankowych oraz wprowadzaniem na rynek ekstazy i marihuany.

3 mężczyzn i kobieta w wieku od 34 do 50 lat w Prokuraturze Okręgowej  w Warszawie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestęczej, oszustw i posiadania narkotyków. Wobec dwóch podejrzanych sąd zdecydował o tymczasowym 3-miesięcznym areszcie.

Dotychczas w tej sprawie zatrzymano 10 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mają oni na swoim koncie zarzuty związane z posiadaniem tabletek ekstazy – 504 szt. marihuany -  69 gramów, 232 sadzonek konopi, roweru skradzionego w Norwegii o wartości 3 tys. zł. Poza tym przemytu i handlu narkotykami, oszustw i wyłudzeń kredytów jak również udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Część z zatrzymanych osób wywodzi się również ze środowiska pseudokibiców jednego z warszawskich klubów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(CBŚP Kielce/ mw)            

Film Rozbita zorganizowana grupa przestępcza

Pobierz plik Rozbita zorganizowana grupa przestępcza (format mp4 - rozmiar 13.47 MB)

Powrót na górę strony