Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem przypadkowego przechodnia

Data publikacji 25.02.2016

Nawet 10 lat więzienia grozi 31-latkowi, który zaatakował przypadkowego przechodnia, po czym ugodził go sześć razy nożem. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, a o jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Do zdarzenia doszło wczoraj (24.02.16) w Żninie na ul. Średniej, około 19.00. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od 27-letniego mężczyzny, o tym, że kilka minut wcześniej na ul. Średniej został bez powodu zaatakowany przez nieznanego mu sprawcę, a następnie kilka razy ugodzony nożem w klatkę piersiową oraz brzuch. Policjanci w pierwszej kolejności wezwali karetkę pogotowia, a następnie rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na szczęście obrażenia ciała, jakich doznał 27-latek, okazały się niezagrażające jego życiu.

W ustaleniu sprawcy zdarzenia pomocne były przesłuchania świadków oraz analiza nagrania monitoringu jednego ze sklepów. Na tej podstawie żnińscy kryminalni wytypowali mężczyznę, który już po kilkunastu minutach od zdarzenia został zatrzymany. Okazał się nim 31-letni żninianin. Mężczyzna ten był już znany policjantom ze względu na kryminalną przeszłość. 31-latek trafił do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sprawy i wytrzeźwienia, ponieważ miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Materiał dowodowy jaki został zgromadzony przez śledczych jednoznacznie wskazuje, że uszkodzenia ciała dokonał właśnie zatrzymany mężczyzna.

Jeszcze dzisiaj (25.02.16) 31-latek usłyszy zarzuty, a następnie trafi przed oblicze prokuratora, który zdecyduje o jego losie. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony