Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nękał kobiety, został zatrzymany

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzanego o stalking. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych oraz zeznań pokrzywdzonych, Michał S. zaczepiał przypadkowe kobiety, chcąc wymusić na nich spotkanie czy też numer telefonu. Mężczyzna pisał także do pokrzywdzonych na jednym z portali społecznościowych i wysyłał sms-y. Za to przestępstwo 29-latkowi może teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy do śródmiejskiej komendy policji zaczęły zgłaszać się kobiety, które jak twierdziły, od dłuższego czasu, w różnych miejscach w centrum miasta, były zaczepiane i nękane przez tego samego mężczyznę. 29-latek pisał do nich także na jednym z portali społecznościowych i wysyłał sms-y. Nie reagował na stanowcze prośby kobiet, aby zaprzestał tego, co robi.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego po przesłuchaniu kilkunastu pokrzywdzonych w sprawie kobiet i zgromadzeniu materiału dowodowego zatrzymali 29-latka i postawili mu 6 zarzutów z art. 190a kodeksu karnego. Policjanci złożyli już do prokuratury wniosek o objęcie mężczyzny policyjnym dozorem i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych kobiet.

(KSP / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany
Powrót na górę strony