Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni handlarze narkotyków zatrzymani przez CBŚP

Data publikacji 26.02.2016

Trzech mężczyzn - członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji. Zajmowali się oni wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Jak ustalili policjanci czarnorynkowa wartość narkotyków, które spieniężyli to ponad 200 tys. zł. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚP zatrzymali kolejnych, trzech mężczyzn w wieku 23, 25 i 30 lat, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlu znacznymi ilościami marihuany, amfetaminy i ekstazy.

Funkcjonariusze od blisko roku prowadzą śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy dotyczącą handlu narkotykami w ramach zorganizowanej grupy przestępczej w województwie kujawsko-pomorskim.

Jednym z podejrzanych jest 28-letni mężczyzna, który usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i handlu narkotykami. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na   3 miesiące przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

Jak do tej pory 6 podejrzanych, usłyszało zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że w ciągu pół roku mężczyźni sprzedali co najmniej 6 tys. tabletek ekstazy, 3 kg marihuany i 200 gramów amfetaminy. Wartość narkotyków to ponad 200 tys. zł.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

(CBŚP Bydgoszcz/ mw)

  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony