Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za kradzieże w hostelach odpowie przed sądem

Data publikacji 26.02.2016

Policjanci z sekcji do walki z kradzieżami kieszonkowymi wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie tym razem rozpracowali złodziejski proceder związany z okradaniem pokoi hostelowych. W ich ręce wpadł 21-letni mężczyzna podejrzewany o kradzież różnych przedmiotów.

Mężczyzna ten wykorzystywał nieuwagę gości hostelowych, zazwyczaj obcokrajowców, którzy nie domykali drzwi pokoju lub pozostawiali je otwarte gdy wychodzili na chwilę. Wtedy zakradał się do pomieszczeń i zabierał to, co pozostawione było „pod ręką” – telefony komórkowe, portfele, laptopy, karty kredytowe. Część skradzionego sprzętu złodziej zdołał już odsprzedać w komisie – szybkie działania policjantów pozwoliły jednak na jego odzyskanie. Policjanci zabezpieczyli również telefon komórkowy pochodzący z jednej z takich kradzieży, który zatrzymany nosił przy sobie.

Kradzieże hostelowe nie były jedynymi przestępstwami jakie zatrzymany miał na swoim „koncie” – w związku z wcześniej prowadzonymi sprawami karnymi dotyczącymi oszustwa i kradzieży z włamaniem wydano już za nim dwa listy gończe.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, został już przesłuchany. Przedstawiono mu zarzuty kradzieży. Na podstawie zebranego materiału dowodowego na tym etapie postępowania udowodniono mu dokonanie kilku  takich kradzieży. Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych analizując podobne zgłoszenia.

Mężczyzna przetransportowany został do aresztu śledczego. Za przestępstwa, których się dopuścił może trafić do więzienia na 5 lat.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony