Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Milion złotych zniknęło z konta spółki

Data publikacji 26.02.2016

Nieuczciwy udziałowiec spółki przywłaszczył ponad milion złotych, które przelał na swoje konto korzystając z upoważnień, którymi dysponował. Zatrzymali go policjanci Wydziału dw. z Korupcją KWP w Bydgoszczy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przez kilka miesięcy pracowali nad sprawą przedsiębiorcy, który przywłaszczył ponad milion złotych z pieniędzy spółki, w której był udziałowcem. Jak wynikało z zebranych przez policjantów informacji, mężczyzna bez zgody i wiedzy wspólników, przelał na konto swojej firmy środki, należące do spółki. Ślad po pieniądzach zaginął.

Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Bydgoszczy i doprowadzili go do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Tam usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Zgodnie z decyzją prokuratora, wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. złotych oraz dozór policji. Ponadto, na poczet przyszłych kar u podejrzanego zabezpieczono osobowe volvo wartości około 23 tys.złotych.

Za przywłaszczenie mienia grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony