Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad 2 tys.porcji narkotyków – funkcjonariuszom pomógł policyjny pies

Data publikacji 26.02.2016

Wrocławscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, z których można by było uzyskać ponad 2 tys. porcji handlowych. W działaniach funkcjonariuszy wspomógł policyjny pies do wyszukiwania narkotyków. Zatrzymane osoby za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Policjanci mając informacje, że osoby mogą posiadać środki odurzające podjęli działania w tej sprawie. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu legnickiego. W ręce funkcjonariuszy wpadli niczego nie spodziewający się: 34-letni mieszkaniec powiatu średzkiego oraz 25-letnia mieszkanka powiatu legnickiego. W działaniach funkcjonariuszy wspomógł policyjny pies do wyszukiwania środków odurzających.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, garażu oraz samochodu policjanci ujawnili duże ilości narkotyków oraz wagę elektroniczną. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę, z których można by było uzyskać ponad 2 tysiące porcji handlowych. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, w tym gdzie środki odurzające miały trafić.

Przypomnijmy, że świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość to nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony