Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali dwie osoby i odzyskali dwa skradzione samochody

Data publikacji 26.02.2016

Kryminalni z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież trzech samochodów. Policjanci odzyskali dwa skradzione samochody: audi A4 oraz volkswagen tourana o wartości prawie 100 tys. złotych. Pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec. 37-letni Michał O. i 30-letni Kamil K. już usłyszeli zarzuty za kradzież trzech pojazdów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KRP Warszawa V od kilku tygodni pracowali nad sprawami dotyczącymi kradzieży pojazdów. Policjanci ustalili, że sprawcy specjalizowali się głównie w kradzieżach pojazdów marki audi i volkswagen z terenu Niemiec. Intensywne czynności operacyjne kryminalnych doprowadziły do odzyskania dwóch takich pojazdów, skradzionych w niemieckich miejscowościach. Pojazdy po kradzieży zostały zaparkowane na parkingach niestrzeżonych nieopodal niemieckiej granicy.

Tego samego dnia, na terenie Lubina zostali zatrzymani dwaj mężczyźni podejrzewani o ich kradzieże. Jeden z mężczyzn posługiwał się podrobionym prawem jazdy oraz dowodem osobistym i tym samym próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd, co do swojej tożsamości. 37-letni Michał O. i 30-letni Kamil K. zostali przewiezieni do komendy przy ulicy Żeromskiego. Dochodzeniowcy z Bielan już przedstawili Michałowi O. zarzut kradzieży trzech pojazdów oraz posługiwania się podrobionymi dokumentami, a Kamilowi K. jednej kradzieży pojazdu. Ponadto Michał O. był poszukiwany celem odbycia kary za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu.

Teraz mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KSP / ig

  • Skradzione samochody #1
  • Skradzione samochody #3
  • Skradzione samochody #2
Powrót na górę strony