Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla fałszywego policjanta

Data publikacji 26.02.2016

Na wniosek kłobuckich śledczych i częstochowskiej prokuratury sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec 60-latka, który próbował wyłudzić od jednej z mieszkanek Kłobucka kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak się okazało, podejrzany w podobny sposób oszukał na 32 tys. zł mieszkańca powiatu lublinieckiego. Aresztowany najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

W miniony wtorek policjanci z Kłobucka zatrzymali 60-latka podczas próby wyłudzenia kilkudziesięciu tysięcy złotych metodą „na policjanta”. Jak ustalili śledczy, podejrzany na początku lutego podobną metodą wyłudził od mieszkańca powiatu lublinieckiego 32 tys. zł. W tym przypadku, rzekomych oszustów miał pomóc schwytać fałszywy funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone bowiem, że 60-latek dopuścił się podobnych przestępstw także w innych miejscowościach na terenie całego kraju. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności tej sprawy, częstochowski sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony