Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który zsunął się ze skarpy

Data publikacji 26.02.2016

Złotoryjscy policjanci ratowali życie 64-letniego mężczyzny, który leżał przy brzegu rzeki z głową skierowaną w kierunku lustra wody. Poszkodowany prawdopodobnie wcześniej zsunął się z wysokiej skarpy. Ze względu na to, że miejsce było trudno dostępne, w działaniach ratowniczych użyty został specjalistyczny sprzęt. Natychmiastowa interwencja i podjęte działania pozwoliły na zapobiegnięcie ewentualnej tragedii.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi 24 lutego br. około godz. 14.10 otrzymał informację, że w miejscowości Zagrodno przy drodze leży mężczyzna. W związku z tym funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić to zgłoszenie. Jednak nie zastano tam osoby, która mogłaby potrzebować pomocy. Policjanci, sprawdzając dokładnie wskazane miejsce, zauważyli przy brzegu rzeki leżącego z głową skierowaną w kierunku lustra wody mężczyznę.

Funkcjonariusze natychmiast pobiegli udzielić pomocy poszkodowanemu. Okazało się, że kompletnie nietrzeźwy mężczyzna zsunął się z wysokiej skarpy, aż na brzeg rzeki. Policjanci niezwłocznie podjęli akcję ratunkową. Ze względu na to, że poszkodowany znajdował się w miejscu trudno dostępnym i potrzebny był specjalistyczny sprzęt, aby go przetransportować i bezpiecznie wyciągnąć, wezwano straż pożarną oraz pogotowie. Mężczyzną tym okazał się 64-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Policjanci apelują i przypominają, że nawet kilkustopniowe mrozy mogą być groźne dla człowieka, szczególnie, gdy jest nietrzeźwy. Niezwykle ważna jest wrażliwość innych osób, które są świadkami takich sytuacji. Czasem wystarczy jeden telefon, który może uratować komuś życie.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony