Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na barmankę zatrzymany

Data publikacji 26.02.2016

Dzięki kryminalnym ze Śródmieścia, odpowiedzialności karnej nie uniknie 37-letni mężczyzna podejrzany o napad na barmankę. Sprawca najpierw w barze spożywał alkohol, a gdy wszyscy klienci już wyszli, zaatakował pracownicę. Mężczyzna ukradł kasetkę z pieniędzmi i telefon komórkowy, po czym uciekł. Na drugi dzień był już w policyjnym areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego doszło w jednym z lokali gastronomicznych w centrum miasta. Na miejsce szybko przyjechali policjanci z prewencji. Sprawą od razu zajęli się również kryminalni z komisariatu przy ul. Piwnej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że zanim sprawca zaatakował, wcześniej spożywał w tym lokalu alkohol. Gdy wszyscy klienci już wyszli, podszedł do barmanki, uderzył ją w głowę i przewrócił na ziemię. Ukradł kasetkę z pieniędzmi oraz telefon komórkowy, po czym uciekł.

Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość mężczyzny oraz miejsce, w którym się ukrywał. We wtorek wieczorem został zatrzymany. Był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. 37-letni sprawca był już w przeszłości karany za rozboje. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania znaleźli przy nim skradziony telefon oraz odzyskali większość skradzionych pieniędzy.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Wczoraj policjanci doprowadzili 37-latka do sądu. Sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec niego areszt na okres trzech miesięcy.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa podobne, teraz za ten czyn odpowie jako recydywista. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 18 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / ms)

Film Sprawca napadu na barmankę zatrzymany


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprawca napadu na barmankę zatrzymany (format flv - rozmiar 7.35 MB)

Powrót na górę strony