Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uzbrojony w zabawkowy pistolet napadł na salon gier

Data publikacji 29.02.2016

Policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Zakopanego, który w połowie stycznia tego roku napadł na salon gier uzbrojony w atrapę pistoletu i kominiarkę. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 12 lat więzienia.

Zakopiańscy kryminalni od połowy stycznia tego roku prowadzili sprawę dotyczącą usiłowania rozboju. Zgłoszenie jakie wówczas dotarło do zakopiańskich stróżów prawa wyglądało bardzo poważnie.

Od kobiety pracującej w salonie gier dowiedzieli się, że nad ranem do obiektu wtargnęła osoba, której twarz zasłaniała kominiarka, a następnie grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, zażądała wydania pieniędzy. Jednak sprawca nie przewidział tego, że w lokalu jest więcej osób i personel nie da się sterroryzować, więc postanowił zrezygnować z napadu ratując się ucieczką.

Czynności zakopiańskich kryminalnych, podjęte w sprawie napadu, po pewnym czasie przyniosły oczekiwany rezultat. Wśród wytypowanej grupy osób znalazł się mężczyzna, którego podejrzewano o usiłowanie rozboju i inne przestępstwa. Podczas czynności w miejscu zamieszkania 22-latka policjanci odnaleźli kominiarkę oraz plastikowy pistolet na kulki.

Mężczyzna przyznał się do winy. Tłumaczył, że potrzebował pieniędzy i już wcześniej znał miejsce, na które napadnie, a tak naprawdę chciał tylko „postraszyć obsługę salonu”. Grozi mu teraz 12 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / ak)

Powrót na górę strony