Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój, posiadanie broni i amunicji

Data publikacji 29.02.2016

Kryminalni operacyjnie ustalili, kim najprawdopodobniej jest sprawca jednego z napadów na salon gier. 48-letni Tomasz D. został zatrzymany w mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli liczne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw, pośród nich broń ostrą i amunicję. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

W ostatnim czasie na terenie Pragi Południe zdarzały się zgłoszenia dotyczące rozbojów dokonywanych w salonach gier. Zawiadomieniom o tych rozbojach dokładnie przyjrzeli się policjanci wydziału kryminalnego. Po dokładnych sprawdzeniach, ustaleniach i pozyskanych informacjach dotarli do mężczyzny, który nocą wszedł do salonu. Wykorzysując fakt, że nie było tam nikogo oprócz młodej pracownicy i grożąc jej pobiciem i użyciem przemocy, ukradł pieniądze w kwocie blisko 4 tys. złotych.

Dla 48-letniego Tomasza D. pojawienie się w jego mieszkaniu policjantów było sporym zaskoczeniem. Kryminalni podczas przeszukania zabezpieczyli między innymi tablety, telefony, rękawiczki, ostre narzędzia, a do tego broń palną i amunicję bez wymaganego pozwolenia. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Policjanci skompletowali materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam usłyszał 2 zarzuty rozboju i nielegalnego posiadania broni i amunicji. W sądzie przychylono się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KSP / ak)

  • Zatrzymano sprawcę napadu na salony gier #1
  • Zatrzymano sprawcę napadu na salony gier #2
  • Zatrzymano sprawcę napadu na salony gier #3
  • Zatrzymano sprawcę napadu na salony gier #4
Powrót na górę strony