Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali rannego mężczyznę

Data publikacji 29.02.2016

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach najprawdopodobniej przyczynili się do uratowania 31-latka przed wychłodzeniem. Mężczyzna w nocy leżał w miejscu, gdzie był mało widoczny dla osób postronnych. Był ranny i nietrzeźwy.

W trakcie pełnienia służby funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach po godzinie 23.00 w sobotę (27.02.2016 r.), w miejscu mało widocznym dla osób postronnych zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Policjantów mocno zaniepokoił jego widok. Po tym jak do niego podeszli okazało się, że jest poważnie ranny i najprawdopodobniej nietrzeźwy.

Stróże prawa nie zwlekając ani chwili udzielili 31-latkowi pierwszej pomocy. Opatrzyli silnie krwawiącą ranę na przedramieniu, która najprawdopodobniej powstała wskutek przechodzenia przez pobliskie ogrodzenie. Mężczyzna był nietrzeźwy i miał dreszcze z wychłodzenia. Stan, w którym się znajdował zagrażał bezpośrednio utracie zdrowia, dlatego policjanci od razu wezwali też karetkę pogotowia i okryli mężczyznę swoimi kurtkami.

31-latek po przyjeździe pogotowia został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc lekarska.

(KWP w Kielcach / ak)

Powrót na górę strony