Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 29.02.2016

Tymczasowo do aresztu trafiła para podejrzana o pobicie 44-latka, który zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani przez wrocławskich policjantów bezpośrednio po zdarzeniu. Jak ustalili funkcjonariusze, wcześniej w mieszkaniu odbywała się libacja alkoholowa podczas której między uczestnikami doszło do kłótni. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zostali wezwani do jednego z mieszkań, gdzie miało dojść do zgonu 44-letniego mieszkańca Wrocławia. Ze wstępnym ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że obrażenia jakich doznał mężczyzna mogą pochodzić z działania przestępczego. Policjanci na podstawie zebranych informacji w tej sprawie, bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali kilka osób, w tym 26-letnią kobietę oraz 35-letniego mężczyznę, podejrzanych o śmiertelne pobicie 44-latka. Jak ustalili funkcjonariusze, wcześniej w mieszkaniu odbywała się libacja alkoholowa, w trakcie której doszło do kłótni między jego uczestnikami.

Dwie osoby już usłyszały zrzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Sąd na podstawie zgromadzonych w tej sprawie materiałów podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu kobiety i mężczyzny na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. 

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony