Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 2,5 kilograma amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 29.02.2016

Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przejęli ponad 2,7 kilograma amfetaminy. Czarnorynkowa wartość nielegalnych środków, to blisko 100 tys. złotych. Zatrzymany w sprawie 35-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej zdobyli informację, że w jednym z hoteli w powiecie gliwickim przebywa mężczyzna posiadający znaczną ilością narkotyków. Śledczy wkroczyli do akcji.

W hotelowym pokoju wynajmowanym przez 35-latka stróże prawa znaleźli worki z białym proszkiem oraz sprzęt do porcjowania i ważenia narkotyków. Badanie testerem wykazało, że zabezpieczona substancja, to prawdopodobnie amfetamina. W sumie śledczy przejęli ponad 2720 gramów narkotyku, z których można by sporządzić 27.200 działek dilerskich o czarnorynkowej wartości blisko 100 tys. złotych.

Zatrzymany w sprawie 35-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ak)

  • Ponad 2,5 kilograma amfetaminy nie trafi na rynek #1
  • Ponad 2,5 kilograma amfetaminy nie trafi na rynek #2
  • Ponad 2,5 kilograma amfetaminy nie trafi na rynek #3
Powrót na górę strony