Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną broń i amunicję

Data publikacji 29.02.2016

Namysłowscy policjanci w mieszkaniu 83-letniego mieszkańca gminy Pokój zabezpieczyli broń własnej produkcji oraz amunicję. W tej sprawie zarzuty usłyszało jeszcze 3 mieszkańców powiatu opolskiego. Za nielegalny wyrób, posiadanie broni bez zezwolenia, a także za kłusownictwo mężczyzna został zatrzymany. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Namysłowa ustalili, że mieszkaniec gminy Pokój może posiadać broń, na którą nie ma pozwolenia. Na podstawie zebranych informacji mundurowi przeszukali pomieszczenie gospodarcze należące do mężczyzny. Tam funkcjonariusze znaleźli broń palną i amunicję. Policjanci znaleźli także lufę przygotowaną do wyrobu kolejnej sztuki broni. Na miejscu zastano 83-letniego właściciela zabezpieczonego arsenału. Mężczyzna nie posiadał żadnych zezwoleń na posiadanie oraz wyrób broni i amunicji.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna produkował broń samodzielnie. 83-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnego wyrobu oraz posiadania broni i amunicji, a także zarzut kłusownictwa. Za takie czyny grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie zarzuty posiadania broni i amunicji bez zezwolenia usłyszało jeszcze trzech mieszkańców powiatu opolskiego.

(KWP w Opolu / mw)

  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zabezpieczona broń
  • Zabezpieczona amunicja
Powrót na górę strony