Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził motocyklem blisko 200 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 29.02.2016

188 km/h w terenie zabudowanym - z taką prędkością jechał swoim motocyklem zatrzymany 35-letni mężczyzna. Podczas kontroli okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania jednośladami. To jeden z kierowców zatrzymanych przez funkcjonariuszy podczas weekendowej akcji „prędkość”.

Badanie stanu trzeźwości, pomiar prędkości, a także kontrola liczby przewożonych w pojazdach osób to obszary, które podczas wczorajszej kilkugodzinnej akcji policjantów ruchu drogowego, były szczególnie kontrolowane.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-latek, który motocyklem w terenie zabudowanym pędził aż 188 km/h. Ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosiło 50 km/h. To aż o 138 km/h za szybko. Podczas kontroli okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca w ogóle nie posiada uprawnień, pozwalających mu kierować motocyklem. Teraz za szereg wykroczeń, jakich się dopuścił, odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu także na 3 miesiące uprawnienia do kierowania innymi pojazdami, które posiadał.

Łącznie brzescy policjanci skontrolowali blisko 90 kierowców. W ciągu kilku godzin ujawnili 42 przekroczenia prędkości. Czterech z zatrzymanych przekroczyło dopuszczalną prędkość w ternie zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkowało zatrzymaniem uprawnień na 3 miesiące.

(KWP w Opolu / mw)

Film Pędził motocyklem blisko 200 km/h w terenie zabudowanym

Pobierz plik Pędził motocyklem blisko 200 km/h w terenie zabudowanym (format mp4 - rozmiar 624.94 KB)

Powrót na górę strony