Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie

Data publikacji 29.02.2016

Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji mundurowych z Topólki, nie doszło do tragedii. 37-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego, który chciał się powiesić, trafił pod opiekę lekarską. Także opolscy policjanci - mł. asp. Adam Biernat i st. post. Michał Barcik uratowali życie mężczyźnie, który chciał skoczyć z mostu. Funkcjonariusze niemal w ostatniej chwili chwycili mężczyznę i wciągnęli za barierkę. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.02.2016r.) około godziny 20:00 w jednej z miejscowości w gminie Topólka. Policjanci z posterunku otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że niedaleko domu zgłaszającej siedzi w aucie mężczyzna, który obserwuje jej posesję. Policjanci pojechali sprawdzić zgłoszenie.

Na miejscu w świetle reflektorów radiowozu, zobaczyli mężczyznę wiszącego na linie, zaczepionej do słupa energetycznego. Mundurowi wspólnie podnieśli desperata i zdjęli mu pętlę z szyi. Sprawnie udzielili pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Uratowany 37-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Szybka i sprawna interwencja asp.szt. Artura Kmiecikowskiego i st.sierż. Łukasza Opasiaka z posterunku policji w Topólce zapobiegła tragedii i przyczyniła się do uratowania człowieka.

Kilka minut przed godziną 6:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nysie dostał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który  prawdopodobnie próbuje popełnić samobójstwo. Mężczyzna według zgłaszającego miał znajdować się na jednym z nyskich mostów.  Dyżurny natychmiast na miejsce skierował mł. asp. Adama Biernata i sierż. Michała Barcika.

Dojeżdżając na miejsce, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który był już po drugiej stronie bariery mostu. Policjanci próbowali najpierw z nim rozmawiać. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, gdyż most znajdował się na wysokości kilku metrów nad lustrem wody. Skok z tej wysokości i do tak zimnej wody, mógł zakończyć się tragedią.

Funkcjonariusze wykorzystując chwilę nieuwagi mężczyzny, chwycili go za ubranie i wciągnęli za barierkę. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Jego życiu już nic nie zagraża.

KWP w Bydgoszczy, KWP w Opolu / ig

  • asp. szt. Artur Kmiecikowski
  • st.sierż. Łukasz Opasiak
  • mł. asp. Adam Biernat i st. post. Michał Barcik
Powrót na górę strony