Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczka przed policyjną kontrolą nie popłaca

Data publikacji 29.02.2016

Wczoraj na terenie powiatu skarżyskiego przeprowadzone zostały działania pod nawą „Prędkość”. W trakcie jej trwania doszło do pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 19-letni kierowca BMW, próbując uniknąć spotkania z policjantami, popełnił 29 wykroczeń drogowych z łączną sumą 167 punktów karnych. Szalona jazda młodego mężczyzny zakończyła się groźnie wyglądającą kolizją drogową. Całość zdarzenia została zarejestrowana przez policyjny wideorejestrator.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Około godziny 12.15 (28.02.2016 r.) w trakcie patrolu „krajowej siódemki” zauważyli szybko poruszający się pojazd marki BMW. Funkcjonariusze wykonali pomiar, który wykazał, że kierujący autem porusza się w obszarze zabudowanym z prędkością 82 km/h. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował to polecenie, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Szydłowca. Policjanci ruszyli w pościg.

Kierujący BMW jechał agresywnie, nie zważał na obowiązujące przepisy i wzmożony o tej porze ruch pojazdów. Wyprzedzał ciąg samochodów na przejściach dla pieszych, przekraczał linie ciągłe, zmuszał innych kierujących do zjeżdżania na pobocze. Swoim zachowaniem powodował zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Kierujący za wszelką cenę próbował uniknąć policyjnej kontroli. Uciekał pędząc blisko 180 km/h. Zajeżdżał drogę funkcjonariuszom.

Na granicy powiatu skarżyskiego i szydłowieckiego zawrócił auto i kontynuował ucieczkę w kierunku Skarżyska-Kamiennej. Policjanci prowadzili pościg przez kilka kilometrów. W pewnym momencie kierowca-pirat, w trakcie wyprzedzania pojazdu stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg i zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu uderzył w lewy tylny błotnik pojazdu marki Skoda jadącego z przeciwnej strony, a następnie z impetem wjechał do przydrożnego rowu. Pojazd odbił się od skarpy, obrócił kilkakrotnie wokół własnej osi i zatrzymał się.

Funkcjonariusze podbiegli do samochodu i wyciągnęli zza kierownicy młodego mężczyznę. Był to 19-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. W aucie znajdowało się dwoje pasażerów: 20-letni mężczyzna oraz 16-latka. Te osoby z ogólnymi potłuczeniami zostały przewiezione do szpitala.

19-latek był trzeźwy. Prawdopodobną przyczyną ucieczki było nie posiadanie przez mężczyznę prawa jazdy.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę wideorejestratora. Kierujący BMW popełnił 29 wykroczeń drogowych z łączną sumą 167 punktów karnych. Teraz za wszystko odpowie przed sądem.

Nieodpowiedzialne zachowanie 19-latka mogło zakończyć się tragicznie. Niech prezentowany materiał wideo będzie przestrogą dla wszystkich kierowców pozbawionych wyobraźni na drodze.

(KWP w Kielcach / ak)

  • Kierujący popełnił 29 wykroczeń drogowych z łączną sumą 167 punktów karnych #1
  • Kierujący popełnił 29 wykroczeń drogowych z łączną sumą 167 punktów karnych #2
  • Kierujący popełnił 29 wykroczeń drogowych z łączną sumą 167 punktów karnych #3
  • Kierujący popełnił 29 wykroczeń drogowych z łączną sumą 167 punktów karnych #4
  • Kierujący popełnił 29 wykroczeń drogowych z łączną sumą 167 punktów karnych #5
  • Kierujący popełnił 29 wykroczeń drogowych z łączną sumą 167 punktów karnych #6

Film Ucieczka przed policyjną kontrolą nie popłaca


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ucieczka przed policyjną kontrolą nie popłaca (format flv - rozmiar 26.43 MB)

Powrót na górę strony