Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie trzem osobom

Data publikacji 29.02.2016

Mszczonowscy policjanci - sierż. Emilia Wielorańska i st. post. Łukasz Salamon bez zastanowienia weszli do płonącego budynku w Mszczonowie. Ograniczony dostęp do pomieszczeń, w których znajdowali się mieszkańcy budynku spowodował, że funkcjonariusze musieli wejść po balkonie. Dzięki szybkiej interwencji uratowano trzy osoby.

W miniony piątek (26.02.2016 r.) oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o pożarze domu przy ul. Warszawskiej w Mszczonowie. Na miejsce zostali skierowany patrol policji i wezwana straż pożarna wraz z pogotowiem ratunkowym.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z komisariatu w Mszczonowie, sierż. Emilia Wielorańska i st. post. Łukasz Salomon. Funkcjonariusze ustalili, że w płonącym budynku prawdopodobnie znajdują się ludzie. Policjanci natychmiast wbiegli do środka, aby ratować uwięzionych wewnątrz mieszkańców. Wewnątrz panował gęsty dym, jednak policjanci po kolei, dokładnie sprawdzali płonące pomieszczenia.

W pewnym momencie dym wewnątrz budynku był już ogromy, lecz pomimo tego policjanci nie przerwali akcji. Wspinając się na balkon udało im się przedostać do pomieszczeń. Kiedy funkcjonariusze znaleźli 3 osoby przebywające w środku, na miejsce dotarła straż pożarna, która udzieliła pomocy mundurowym przy ewakuacji mieszkańców płonącego domu.

Dwóch, z trzech uratowanych mieszkańców budynku, trafiło do szpitala z objawami zaczadzenia. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

(KWP w Radomiu / ak)

  • Pożar w Mszczonowie
  • fot. OSP Mszczonów
Powrót na górę strony