Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pół tysiąca kierowców jechało za szybko

Data publikacji 29.02.2016

Lubuscy policjanci prowadzili w minioną niedzielę działania „Prędkość”. Mają one zwrócić uwagę na zbyt szybką jazdę kierujących pojazdami. A tych nie brakowało. Funkcjonariusze skontrolowali niemal 800 kierowców. Wśród nich, 500 zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości.

W Zielonej Górze na Trasie Północnej 38-letni kierowca w nissanie, na ograniczeniu prędkości do 70 km/h, jechał 142 km/h. Oprócz 500 zł mandatu i 10 punktów karnych stracił prawo jazdy. O 57 km/h za szybko jechał 22-latek. Kierowca rovera został zatrzymany na ul. Głogowskiej w Zielonej Górze. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych.

W Rudawicy (trasa Żagań – Świętoszów) dwóch kierowców straciło uprawnienia, bo jechali zdecydowanie za szybko. W miejscu ograniczenia do 40 km/h kierowca hyundaia jechał 95 km/h, a kierujący fordem – 97 km/h. Obaj otrzymali wysokie mandaty i najbliższe trzy miesiące nie będą mogli kierować autem. Prawo jazdy stracił także 30-latek z Kołobrzegu, ktorego jazdę zarejestrowali policjanci ze Strzelec Krajeńskich. Mężczyzna jechał o 52 km/h za szybko w Dobiegniewie.

W miniony weekend łącznie 13 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h. Policjanci zatrzymali także 7 kierowców, którzy kierowali mimo tego, że nie posiadali uprawnień.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film Kierowca, który w Dobiegniewie jechał o 52 km/h za szybko

Pobierz plik Kierowca, który w Dobiegniewie jechał o 52 km/h za szybko (format mp4 - rozmiar 5.52 MB)

Powrót na górę strony