Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnieni za wzorową służbę

Data publikacji 29.02.2016

W Komendzie Stołecznej Policji 82 policjantom oraz 2 pracownikom Policji za profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych wręczono dziś nagrody przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Stołecznego Policji. Wyróżnieni otrzymali nagrody motywacyjne oraz dyplomy za dobrą służbę.

W Białej Sali Komendy Stołecznej Policji odbyło się dziś uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla wyróżniających się funkcjonariuszy i pracowników garnizonu stołecznego. Gratulacje i podziękowania za pracę z rąk insp. Piotra Owsiewskiego, p.o. Komendanta Stołecznego Policji oraz jego zastępcy mł. insp. Huberta Kowalczewskiego odebrało 82 policjantów i 2 pracowników cywilnych.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił 30 policjantów za ich profesjonalizm i ofiarność w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych na rzecz bezpieczeństwa obywateli i państwa oraz kreowanie pozytywnego wizerunku swojej formacji poza służbą.

Komendant Główny Policji postanowił wyróżnić policjanta, który wchodził w skład zwycięskiej reprezentacji KGP podczas IV Halowych Mistrzostw Polski Jednostek Specjalnych w Piłce Nożnej.

Wśród wyróżnionych przez Komendanta Stołecznego Policji znaleźli się policjanci, którzy wykazali się zaangażowaniem, rzetelnością i profesjonalizmem w wykonywaniu obowiązków służbowych. Przyznano nagrody m.in. za zwalczanie przestępczości narkotykowej, prowadzenie skutecznych działań w wielu sprawach kryminalnych, ujawnienie sprawców kradzieży i rozbojów, zwalczaniu grup przestępczych prowadzących nielegalny handel towarami, prawidłowej reakcji na niedozwolone zdarzenia w ruchu drogowym, odzyskanie cennych dzieł sztuki, a także za ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Wyróżnienia otrzymały też policjantki, które reprezentowały Komendę Stołeczną Policji podczas VII Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji, zajmując drugie miejsce w konkurencji drużynowej kobiet.

W swoim przemówieniu komendant insp. Piotr Owsiewski podziękował wszystkim wyróżnionym za podejmowane przez nich działania. – Dzięki wam poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy jest coraz większe. Dziękuję za zaangażowanie i profesjonalizm, a słowa uznania kieruję również do waszych przełożonych.

(KSP / mw)

  • Wyróżnieni za wzorową służbę
  • Wyróżnieni za wzorową służbę
  • Wyróżnieni za wzorową służbę
  • Wyróżnieni za wzorową służbę
  • Wyróżnieni za wzorową służbę
  • Wyróżnieni za wzorową służbę
Powrót na górę strony