Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 7 kg narkotyków - 5 osób zatrzymanych

Data publikacji 01.03.2016

Policjanci z opolskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz nyskiej komendy zatrzymali pięć osób podejrzanych o posiadanie, udzielanie i handel znaczną ilością narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 7 kg marihuany. Wobec trzech zatrzymanych, na wniosek prokuratury, sąd zastosował tymczasowy areszt.

Policjanci z opolskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariusze z Nysy od kilku miesięcy rozpracowywali grupę osób, którą  podejrzewali o handel narkotykami.

Pierwsze zatrzymanie w tej sprawie miało miejsce w Nysie pod koniec października ubiegłego roku. Wówczas funkcjonariusze z CBŚP z Opola wraz z policjantami z Nysy zatrzymali 29–letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna przewoził w samochodzie blisko 1,5 kg marihuany. Kolejny kilogram oraz inne środki odurzające policjanci znaleźli i zabezpieczyli w jego domu.

Niedługo po tym, mundurowi zatrzymali kolejne dwie osoby zamieszane w proceder. Funkcjonariusze zbierali i na bieżąco weryfikowali informacje dotyczące osób mogących mieć związek z tą przestępczą działalnością. W wyniku tej pracy wpadł 27–letni „diler” z Nysy. Kilka dni temu funkcjonariusze CBŚP w Opolu wraz z nyskimi policjantami weszli do mieszkania ostatniego z zatrzymanych - 34-letniego mężczyzny. Tam zabezpieczyli ponad 3,5 kg marihuany.

Wszyscy podejrzani to mieszkańcy województwa opolskiego i dolnośląskiego, w wieku od 27 do 34 lat. W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Nysie policjanci zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie zarzutów pięciu osobom. Funkcjonariusze zabezpieczyli u podejrzanych łącznie ponad 7 kg narkotyków. Śledczy podejrzewają zatrzymanych o handel, posiadanie i udzielanie znacznej ilości środków odurzających.

Sąd tymczasowo aresztował trzech podejrzanych. Kolejnych dwóch zostało objętych policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi nawet do 12 lat więzienia.

((KWP w Opolu / mw)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zatrzymany priwadzony przez policjantów
Powrót na górę strony