Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany od ponad 10 lat wpadł na wrocławskim dworcu

Data publikacji 01.03.2016

Był poszukiwany 3 listami gończymi. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad 10 lat. Często zmieniał miejsca pobytu oraz posługiwał się fałszywą tożsamością. Wrocławscy policjanci „wytropili” poszukiwanego i zatrzymali go, gdy wysiadał z pociągu Pendolino na wrocławskim dworcu. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, na terenie wrocławskiego dworca zatrzymali 49-letniego mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad 10 lat. Policjanci mając informację  o tym, że mężczyzna może się znajdować w tym miejscu podjęli natychmiast działania. Poszukiwany został zatrzymany bezpośrednio po tym jak wysiadł z pociągu Pendolino. Był poszukiwany na podstawie 3 niezależnych listów gończych za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu na znaczną szkodę majątkową, przeciwko wiarygodności dokumentów i przeciwko mieniu.

Wobec 49-latka Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyki orzekł karę pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat pozbawienia wolności za to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na kwotę ponad 2,2 mln złotych, przyczynił się do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

W trakcie ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna wielokrotnie zmieniał miejsce pobytu i posługiwał się fałszywą tożsamością. W chwili zatrzymania wymieniony był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu. Zatrzymany 49-latek trafił już do zakładu karnego.

To kolejny w ostatnim czasie groźny przestępca „wytropiony” przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Kilkanaście dni temu policjanci „wytropili” mężczyznę, który od ponad 9 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był podejrzany o działania w grupie przestępczej zajmującej się obrotem paliw. Straty Skarbu Państwa w wyniku działalności przestępczej są szacowane w kwocie nie mniejszej niż 15 milionów złotych.

KWP we Wrocławiu / ig

Film Poszukiwany od ponad 10 lat wpadł na wrocławskim dworcu

Pobierz plik Poszukiwany od ponad 10 lat wpadł na wrocławskim dworcu (format mp4 - rozmiar 29.24 MB)

Powrót na górę strony