Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu z bronią pneumatyczną zatrzymani

Data publikacji 01.03.2016

Najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami sprawcy, którzy napadli na ekspedientkę i jej partnera. Kobietę, która zamykała sklep zaatakowali zamaskowani sprawcy. Podejrzewani z broni pneumatycznej oddali strzały w kierunku pokrzywdzonych raniąc ich w twarz. Sprawcy usłyszeli zarzut zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności. 29- latek za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w weekend na terenie Prawobrzeża. Do zamykającej  wieczorem sklep ekspedientki podbiegły dwie zamaskowane osoby. Kobieta znajdowała się w towarzystwie mężczyzny. Sprawcy krzycząc w stronę pokrzywdzonych aby oddali pieniądze usiłowali wyrwać pracownicy torebkę z rąk. Kiedy kobieta stawiała opór podejrzewani oddali strzały z broni pneumatycznej w stronę ekspedientki i jej towarzysza raniąc oboje w twarz.

Następnie podejrzewali oddalili się  z miejsca zdarzenia. Zaraz po powiadomieniu dyżurnego jednostki o przestępstwie wysłane  tam zostały patrole a pokrzywdzonym udzielono pomocy medycznej.

W trakcie sprawdzania przyległych ulic funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie zatrzymali dwóch podejrzewanych. Okazało się, że oboje są mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego. 23-latka mieszka w powiecie myśliborskim a 29-latek w powiecie pyrzyckim.

Użyty podczas interwencji policyjny pies tropiący doprowadził do miejsca, gdzie sprawcy pozostawili kurtki, kominiarki oraz broń użytą podczas napadu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też rękawice, nóż typu "motylek" i paralizator elektryczny.

Podejrzewani trafili do policyjnego aresztu a funkcjonariusze z Dąbia gromadzili materiał dowodowy niezbędny do postawienia sprawcom zarzutu usiłowania rozboju. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Dąbia ustalili, że zatrzymany 29-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Odbywał również karę pozbawienia wolności, dlatego też teraz przed sądem odpowie w warunkach recydywy.

Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez policjantów materiałem dowodowym podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Oboje najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

KWP w Szczecinie / ig

Powrót na górę strony