Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali podrobioną odzieżą, oznaczoną znakami światowych marek motocyklowych

Data publikacji 01.03.2016

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o handel nielegalnym towarem. Funkcjonariusze na giełdzie motocyklowej zlikwidowali dwa stosika i zabezpieczyli ponad 420 sztuk odzieży, bielizny oraz akcesoriów odzieżowych oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi światowych marek motocyklowych. Straty legalnych producentów szacowane są na ponad 70 tys. zł.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, podczas działań przeprowadzonych w weekend na terenie giełdy motocyklowej, zlikwidowali dwa punkty handlowe. Jak się okazało, na stoiskach oferowane były do sprzedaży nielegalnie odzież, bielizna i akcesoria odzieżowe oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych, światowych marek motocyklowych.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwie osoby: kobietę i mężczyznę. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 420 sztuk podrobionych towarów. Suma strat legalnych producentów w związku z wprowadzaniem towarów do obrotu wynosi ponad 70 tys. zł.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że zatrzymane osoby uczyniły sobie z tego przestępczego procederu stałe źródło dochodu, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

  • Zabezpieczona odzież z podrobionymi znakami towarowymi
  • Zabezpieczona odzież z podrobionymi znakami towarowymi
  • Zabezpieczona odzież z podrobionymi znakami towarowymi
Powrót na górę strony