Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych

Data publikacji 01.03.2016

Nielegalną wytwórnię krajanki tytoniowej i papierosów zlikwidowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz funkcjonariuszami Izby Celnej z Krakowa i Katowic. W ręce stróżów prawa na gorącym uczynku produkcji nielegalnych wyrobów wpadł 54 – letni mężczyzna. Według wstępnych szacunków wartość uszczuplenia należności podatkowej z tytułu opłat akcyzowych sięga kwoty 60 tys. zł. Zatrzymanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu kolejny raz rozbili proceder nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. Tym razem nielegalną wytwórnię, w której produkowano krajankę tytoniową, namierzyli na terenie powiatu oświęcimskiego. To tam, w pomieszczeniach zajmowanych przez 54 – letniego mężczyznę, trwała właśnie produkcja papierosów odbywająca się z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn -  do cięcia liści tytoniu oraz do nabijania gilz krajanką tytoniową. W magazynach znajdujących się w garażu oraz piwnicy policjanci odnaleźli kilkadziesiąt kilogramów gotowej już krajanki tytoniowej.

Odnalezione wyroby zabezpieczone zostały do prowadzonego postępowania. Według wstępnych szacunków wartość uszczuplenia należności podatkowej z tytułu opłat akcyzowych sięga kwoty 60 tys. zł.

Policjanci ustalają jak długo mężczyzna mógł zajmować się nielegalnym procederem i ile nielegalnych wyrobów wyprodukował.

Niespodziewający się zupełnie wizyty funkcjonariuszy organizator nielegalnego procederu został przez policjantów zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa Został już przesłuchany. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili mu zarzuty wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganych wpisów do rejestru oraz uchylania się od opodatkowania i narażenia podatku akcyzowego na uszczuplenie. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Sprawę realizowali policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz funkcjonariuszami Izby Celnej z Krakowa i Katowic.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Linia produkcyjna do produkcji nielegalnych wyrobów
  • Zabezpieczona krajanka tytoniowa

Film Zlikwidowana nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych

Pobierz plik Zlikwidowana nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych (format mp4 - rozmiar 21.38 MB)

Powrót na górę strony