Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła w samą porę

Data publikacji 01.03.2016

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy błyskawicznie namierzyli desperatów, którzy o przerażających zamiarach napisali na jednym z portali. Profesjonalizm i doskonała współpraca funkcjonariuszy z kujawsko-pomorskiego i Częstochowy doprowadziła do szczęśliwego zakończenia. Autorzy wpisów w porę trafili pod opiekę specjalistów.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy otrzymali od przedstawiciela jednego z portali internetowych informację o dwóch wpisach o treści samobójczej.  Natychmiast funkcjonariusze ustalili adresy IP komputerów, z których logowali się desperaci. Jeden z nich zaprowadził policjantów do Częstochowy, drugi natomiast został namierzony na terenie powiatu tucholskiego. O swoich ustaleniach funkcjonariusze poinformowali dyżurnych obu jednostek, a ci, bez chwili wahania, skierowali tam patrole.

Gdy policjanci pojechali pod ustalone adresy, w obu przypadkach, potwierdziły się informacje zamieszczone we wpisach. Zarówno mieszkańcem Częstochowy, jak i kobietą mieszkającą w jednej z miejscowości w powiecie tucholskim, zaopiekowali się lekarze.

Dzięki profesjonalnej współpracy funkcjonariuszy kolejny już raz uratowano ludzkie życie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony