Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o napad na listonosza zatrzymani

Data publikacji 01.03.2016

Aleksandrowscy kryminalni od kilku dni pracowali nad sprawą napadu na listonosza, do którego doszło w miniony czwartek. Wczoraj sprawa znalazła swój finał. W jednym z mieszkań w miejscowości Plebanka kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój i kolejnych dwóch poszukiwanych przez policję.

Od czwartku (25.02.br) aleksandrowscy kryminalni pracowali nad sprawą napadu na listonosza, do którego doszło w Aleksandrowie Kujawskim. Nieznani wówczas sprawcy przewrócili pracownika poczty i zabrali jego torbę ze sporą ilością pieniędzy. Funkcjonariusze szybko ustalili kim są osoby, które brały udział w rozboju, jednak ślad po nich zaginął. Aż do wczoraj (29.02.16) kiedy to kryminalni z pomocą strażaków weszli do jednego z mieszkań w miejscowości Plebanka. W mieszkaniu znajdowało się czterech mężczyzn w wieku od 16 do 22 lat. Wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, dwóch z nich (16 i 20 lat) jest zamieszanych w napad na listonosza. Pozostali to poszukiwani przez policjantów. Jeden z nich, 22-latek poszukiwany był celem odbycia kary pozbawienia wolności, a drugi, 17-latek celem doprowadzenia do ośrodka wychowawczego.

W mieszkaniu policjanci znaleźli znaczną część pieniędzy skradzionych pracownikowi poczty. Oprócz tego zabezpieczyli prawie 30 g marihuany, 4,5 g amfetaminy i 33 sztuki tabletek ecstazy.

Wczoraj (29.02.br) zarzut rozboju usłyszał 16-letni mieszkaniec powiatu. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny. Na dzisiaj zaplanowano przesłuchanie starszego z napastników. W tym przypadku policjanci będą wnioskowali o areszt. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP w Bydgoszczy / ig

  • Podejrzani o napad na listonosza zatrzymani
  • Podejrzani o napad na listonosza zatrzymani
  • Podejrzani o napad na listonosza zatrzymani
Powrót na górę strony