Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o napad na bank zatrzymany

Data publikacji 01.03.2016

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w napadzie na placówkę bankową w Nowej Soli. Mieszkaniec powiatu nowosolskiego został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Śledczy zabezpieczyli również maskę, którą podejrzany miał na sobie w czasie napadu.

W minionym tygodniu, 22 lutego br., około 16:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli otrzymał informację, że w jednej z nowosolskich placówek bankowych doszło do napadu. Sprawca uzbrojony w przedmiot przypominający broń zażądał od kasjerek wydania pieniędzy, z którymi próbował uciec. Dyżurny natychmiast poinformował o napadzie patrole i skierował je na miejsce zdarzenia. Po ustaleniu rysopisu sprawcy policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Duże zaangażowanie policjantów, wytężone działania operacyjne, a także współpraca ze społeczeństwem doprowadziły do zatrzymania 20-letniego mieszkańca powiatu nowosolskiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd Rejonowy w Nowej Soli zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

W toku czynności policjanci zabezpieczyli atrapę broni, którą posługiwał się podejrzany. Znaleźli również maskę, pod którą kryła się twarz przestępcy w czasie napadu. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i śledczy nadal nad nią pracują.

(KWP w Gorzowie / mm, mg)

 

 

  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • POlicjanci wykopali ukrytą przez napastnika broń
  • Maska, którą posłużono sie podczas napadu

Film Podejrzany o napad na bank zatrzymany

Pobierz plik Podejrzany o napad na bank zatrzymany (format mp4 - rozmiar 10.22 MB)

Powrót na górę strony