Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży samochodu zatrzymany po pościgu

Data publikacji 02.03.2016

Łęczyńscy policjanci wspólnie z kolegami z Parczewa zatrzymali w bezpośrednim pościgu 25–letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna w nocy z terenu jednej z posesji w gminie Puchaczów ukradł pojazd marki Iveco. W miejscowości Kodeniec, w powiecie parczewskim, wyskoczył z pędzącego auta i zaczął uciekać pieszo. Rozpędzone auto uderzyło w kościelną dzwonnicę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Dzisiaj (01.03.2016 r.) około 3:30 dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że z terenu jednej z posesji w gminie Puchaczów doszło do kradzieży samochodu ciężarowego marki Iveco. Po otrzymanym sygnale natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci.

Funkcjonariusze zauważyli widoczne ślady opon pojazdu i kierunek w którym odjechało auto. Mundurowi ruszyli w pościg za skradzionym pojazdem w kierunku miejscowości Urszulin – Sosnowica. Informacja o podążającym pojeździe została przekazana do policjantów z Parczewa.

W miejscowości Uhnin policjanci zauważyli pojazd odpowiadający opisowi skradzionego samochodu. Kierujący nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia do zatrzymania. Przyśpieszał i zajeżdżał drogę radiowozom. W miejscowości Kodeniec kierujący Iveco wyskoczył z rozpędzonego auta i zaczął uciekać pieszo w pola. Auto uderzyło w drewnianą dzwonnicę. Policjanci z Łęcznej wspólnie z kolegami z Parczewa po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę.

Okazał się nim 25–letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Lublinie / ak)

Powrót na górę strony