Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym rozbójnik trafił za kraty

Data publikacji 02.03.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 40-latka. Mężczyzna jest podejrzany o rozbój w barze na terenie Wielkiego Rychnowa. Mieszkaniec Brodnicy został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut i został tymczasowo aresztowany. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 12 lutego br. na terenie miejscowości Wielkie Rychnowo w gminie Kowalewo Pomorskie, powiecie Golub-Dobrzyń. Tam do baru gastronomicznego wszedł nieznany nikomu mężczyzna i zamówił posiłek. Po chwili udał się do łazienki, gdzie podstępem zwabił 38-letnią pracownicę. Po wejściu kobiety do pomieszczenia mężczyzna uderzył ją jakimś przedmiotem, a następnie skrępował.

Napastnik, wykorzystując moment, że w lokalu nie było innych klientów, skradł z baru pieniądze i odjechał. Całe zdarzenie nagrane zostało przez kamery monitoringu znajdujące się w lokalu. Dzięki publikacji nagrania w mediach, przekazywano funkcjonariuszom informacje, które pozwoliły ustalić dane mężczyzny. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Brodnicy. Prokuratura Rejonowa w Golubiu-Dobrzyniu wydała za nim list gończy.

W poszukiwania napastnika włączyli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, którzy skrupulatnie analizowali wszystkie zdobyte w tej sprawie informacje. W toku prowadzonych czynności namierzyli jedno z mieszkań na terenie Płocka.

Wczoraj (01.03.br.) kryminalni weszli pod ustalony adres i zatrzymali poszukiwanego listem gończym 40-latka. Mężczyzna nie krył zaskoczenia. Kilka godzin później trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj rano funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj sprawa ta będzie miała swój finał w sądzie.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / ak)

AKTUALIZACJA: Tymczasowy areszt dla rozbójnika ►

Film Poszukiwany listem gończym rozbójnik trafił za kraty

Pobierz plik Poszukiwany listem gończym rozbójnik trafił za kraty (format mp4 - rozmiar 7.73 MB)

Powrót na górę strony