Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w aucie z dwiema 13-latkami

Data publikacji 02.03.2016

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Krzykach w trakcie pełnionej służby zatrzymali osobę podejrzewaną o pedofilię. Mężczyzna siedział w samochodzie z dwiema 13-latkami, nie potrafił uzasadnić dokładnego powodu spotkania z nieletnimi. Ponadto okazało się, że był on już w przeszłości karany za przestępstwa seksualne z nieletnimi. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Wczoraj (01.03.2016 r.) w godzinach popołudniowych Funkcjonariusze Referatu Patrolowo - Interwencyjnego z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki podczas pełnionej służby zauważyli na terenie miasta zaparkowany samochód. Kiedy policjanci podjechali bliżej spostrzegli w nim siedzącego mężczyznę oraz dwie nieletnie.

W związku z tym mundurowi postanowili sprawdzić całą sytuację. Okazało się, że w pojeździe znajduje się 42-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego, a wraz z nim dwie 13-letnie dziewczynki. Mężczyzna miał się z nimi umówić. Kierujący nie potrafił podać dokładnego powodu spotkania i często zmieniał okoliczności dotyczące całego zdarzenia. Wstępne okoliczności ustalone przez policjantów wskazują na prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa dotyczącego pedofilii.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych policji okazało się, że osoba kontrolowana była w przeszłości karana za przestępstwa seksualne z nieletnimi. Mężczyzna został zatrzymany.

Przypomnijmy, że kto dopuszcza się tzw. innej czynności seksualnej z małoletnim poniżej 15 roku życia, podlega każe pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony