Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zarzuty dla urzędnika miejskiego

Data publikacji 02.03.2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej ponownie zatrzymali urzędnika miejskiego. 70-latek usłyszał kolejne zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych za przyjęcie łapówki w wysokości 130 tys. zł w związku z inwestycjami prowadzonymi w powiecie zawierciańskim. Grozi mu za to do 12 lat więzienia.

Były urzędnik miejski usłyszał zarzuty popełnienia kolejnych czterech przestępstw polegających na przyjęciu korzyści majątkowych. W związku z prowadzonymi na terenie powiatu zawierciańskiego inwestycjami podejrzany jest o przyjęcie łapówki w wysokości 130 tys. zł. Urzędnik podejrzany jest o popełnienie łącznie dziesięciu przestępstw o charakterze korupcyjnym, na które składa się kilkadziesiąt przyjęć korzyści majątkowych lub obietnic ich przyjęcia.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy wskazuje na to, że 70-latek z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Poniedziałkowe (29.02.2016 r.) zatrzymanie mężczyzny jest kontynuacją śledztwa w sprawie korupcji w magistracie z 2013 roku. Nadzoruje je Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 200 tys. zł oraz dozór policji. Grozi mu za to do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ak)

Powrót na górę strony