Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o pedofilię trafił do aresztu

Data publikacji 02.03.2016

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu chodzieskiego. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie oraz rozpowszechnianie wśród małoletnich treści pedofilskich. Sąd na wniosek prokuratora zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu 22 lutego br. wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na zaczepianiu za pośrednictwem portalu społecznościowego i przesyłaniu małoletniemu treści pedofilskich. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu nawiązali współpracę z funkcjonariuszami specjalizującymi się w zwalczaniu cyberprzestępczości z KWP w Poznaniu, którzy od razu skojarzyli zgłoszenie z rozpracowywanym od pewnego czasu 25-latkiem.

Wągrowieccy kryminalni zebrali materiał dowodowy pozwalający na szybkie zatrzymanie podejrzanego. Policjanci z Poznania i Wągrowca 23 lutego br. zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli szereg elektronicznych nośników danych, na których znajdowały się materiały o charakterze pedofilskim.

Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania i rozpowszechniania tych materiałów oraz przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę osoby małoletniej. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz nawet 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ak)

Film Podejrzany o pedofilię trafił do aresztu

Pobierz plik Podejrzany o pedofilię trafił do aresztu (format mp4 - rozmiar 1.15 MB)

Powrót na górę strony