Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla kobiety podejrzanej o zabójstwo

Data publikacji 02.03.2016

Kara nawet dożywotniego więzienia grozić może kobiecie zatrzymanej przez policjantów z powiatu świdnickiego, a podejrzanej o zabójstwo swojego męża. 58-latka, która usłyszała już zarzuty w tej sprawie, decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Świebodziccy policjanci zatrzymali 58-letnią kobietę, podejrzaną o zabójstwo swojego męża. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło podczas awantury domowej w jednym z mieszkań na terenie Świebodzic. Między partnerami wywiązała się kłótnia, podczas której kobieta ugodziła swojego 58-letniego męża nożem w klatkę piersiową. Na miejscu czynności przeprowadziła policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Uczestniczył w nich również prokurator.

Po zatrzymaniu podejrzanej okazało się, że 58-latka jest nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie wykazało u niej 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie podjął decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że za zabójstwo w świetle kodeksu karnego może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / mg

Powrót na górę strony