Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony w Niemczech samochód odzyskany w Szczecinie

Data publikacji 02.03.2016

Dzięki policjantom z grupy samochodowej KWP w Szczecinie samochód marki VW Cady wart około 35 tys. złotych wróci do prawowitego właściciela. Pojazd został namierzony w kilka godzin po kradzieży. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Skradziony VW został ujawniony w Dąbiu. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami mimo nadawanych przez radiowóz sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie. Gdy wezwane do asysty załogi mundurowych zablokowały mu drogę ucieczki, próbował oddalić się pieszo.

33-letni mieszkaniec podnowogardzkiej miejscowości został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli przy nim nielegalne urządzenia służące do włamywania się do stacyjek samochodowych. Sprawa została przekazana do Komisariatu Szczecin Dąbie. Policjanci przeprowadzili przeszukania w miejscu pobytu mężczyzny i przesłuchali świadków.

Zabezpieczony VW Cady został skradziony z terenu Niemiec kilka godzin przed zatrzymaniem mężczyzny. Wkrótce zostanie on przekazany prawowitemu właścicielowi. Podejrzany jest już po zarzutach paserstwa, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / ak)

  • Skradziony w Niemczech samochód odzyskany w Szczecinie #1
  • Skradziony w Niemczech samochód odzyskany w Szczecinie #2
Powrót na górę strony