Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu

Wspólne działania funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Rzgowie, Centralnego Biura Śledczego Policji i Izby Celnej w Łodzi, pozwoliły na zabezpieczenie około 5 tys. litrów nielegalnego alkoholu oraz wyrobów tytoniowych w ilości bliskiej 22 tys. sztuk bez polskich znaków akcyzy. Łączna wartość rynkowa kontrabandy to 298 tys. zł.

Policjanci z Komisariatu w Rzgowie, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP i Izby Celnej w Łodzi, zaplanowali na dzień 1 marca 2016 r. działania wymierzone w producentów nielegalnych trunków. Około godziny 10:00 weszli na teren posesji, znajdującej się w rejonie działania Komisariatu Rzgów, gdzie w budynkach gospodarczych zatrzymali mężczyznę w wieku 41 lat oraz kobietę w wieku 39 lat. Osoby te w chwili wejścia do pomieszczeń funkcjonariuszy zajmowały się obsługą nielegalnej linii produkcyjnej.

W wyniku działań, zabezpieczono na potrzeby dalszego postępowania kompletną linię produkcyjną, służącą do wytwarzania, rozlewania i butelkowania wyrobów spirytusowych. Obecny na miejscu policyjny technik kryminalistyki zabezpieczył filtry, gumowe węże, pompy, opakowania i odczynniki, służące do produkcji nielegalnego alkoholu. Łącznie w specjalnych pojemnikach tzw. mauzerach oraz butelkach zabezpieczono 5 tys. litów wyrobów akcyzowych.  W oddzielnych pomieszczeniach tego samego budynku ujawniono ponadto 21 800 sztuk wyrobów tytoniowych różnych marek , nieposiadających polskich znaków akcyzy.

Zabezpieczony alkohol został przekazany do badań. Osobom odpowiedzialnym za ten proceder grozi wysoka grzywna, a nawet kara do roku pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ms)

  • rozlewnia
  • rozlewnia
  • rozlewnia
  • zabezpieczony alkohol
Powrót na górę strony