Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Te narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 03.03.2016

Ponad 3 kg narkotyków, elektroniczne wagi oraz pieniądze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli stołeczni policjanci. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością narkotykową przejęli marihuanę oraz zatrzymali cztery osoby, które usłyszały już zarzuty. Dzięki policjantom na rynek nie trafi ponad 3 tys. porcji narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz handel nimi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe oraz nimi handlować. Tym razem ich ustalenia doprowadziły do podwarszawskiej miejscowości. Wszystko wskazywało na to, że jej mieszkaniec może przewozić narkotyki swoim samochodem. W rejonie jego posesji funkcjonariusze zatrzymali do kontroli audi oraz mazdę.

Za kierownicą mazdy siedział Piotr Z. Policjanci znaleźli przy 40-latku dwie torebki z roślinnym suszem. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna zakupił narkotyki chwilę wcześniej od Konrada M., kierowcy audi. W tym samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli dwie torby z roślinnym suszem. W miejscu zamieszkania 35-latka policjanci znaleźli kolejne pakunki z podobną substancją oraz elektroniczną wagę. Okazało się, że w zabezpieczonych torebkach znajduje się ponad 1 kilogram marihuany.

W ręce funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia trafiły kolejne osoby mające związek z przestępstwami narkotykowymi. Z informacji policjantów wynikało, że Tomasz B. oraz Rafał R. mogą handlować marihuaną i niewykluczone, że u jednego z nich zaopatrywał się w nią Konrad M. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie powiatu pruszkowskiego. W pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych należących do podejrzanych policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki. Przejęto ponad 2 kg marihuany.

Dzięki zebranemu przez policjantów materiałowi dowodowemu Rafał R., Konrad M. poza zarzutami za posiadanie narkotyków odpowiedzą również za handel nimi, a Tomasz B. za  wprowadzanie ich do obrotu. Mężczyźni zostali wczoraj, 02.03.br., tymczasowo aresztowani przez sąd. Piotrowi Z., który usłyszał zarzut za posiadanie marihuany grozi kara do 3 lat więzienia.

(KSP / mw)

  • Zabezpieczony susz roślinny
  • Zabezpieczony susz roślinny
  • Zatrzymany z policjantem podczas przesłuchania
  • Zatrzymany przesłuchiwany przez policjanta
  • Policjant zabezpiecza susz roślinny
  • Zabezpieczony susz roślinny

Film Te narkotyki nie trafią na rynek

Pobierz plik Te narkotyki nie trafią na rynek (format mp4 - rozmiar 6.54 MB)

Powrót na górę strony