Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi

Data publikacji 03.03.2016

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w Trzebnicy zatrzymali mężczyznę w wieku 25 lat, który pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydanego przez sąd, kierował w stanie nietrzeźwości samochodem osobowym. Tym razem, aby nie dopuścić do ponownego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu w komunikacji, sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt.

Policjanci z trzebnickiej „drogówki” zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości, uderzył w zaparkowany inny pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Do skutecznego  zatrzymania sprawcy przez policjantów  przyczynili się świadkowie tego zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się że nietrzeźwy kierowca posiada  dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Trzebnicy, w związku z popełnionymi wcześniejszymi przestępstwami przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, polegającymi również na kierowaniu w stanie nietrzeźwości.  Kiedy policjanci dokonywali dalszych ustaleń, okazało się, że samochód, którym kierował zabrał w celu krótkotrwałego użycia,  w ten sposób, że pod pozorem wyjęcia narzędzi z pojazdu wszedł w posiadanie kluczyków do niego, a następnie odjechał w nieznanym kierunku. 

Sąd Rejonowy w Trzebnicy rozpatrując, że zatrzymany w przeszłości był wielokrotnie karany  za te same przestępstwa, a zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Teraz grozi mu kara nawet 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. 

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony