Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za oszustwo na ponad 80 tys. zł

Data publikacji 03.03.2016

Policjanci z Leszna zatrzymali trzy kobiety odpowiedzialne za wyłudzenie kredytu na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. Podejrzane uzyskały od pokrzywdzonego zaświadczenie o zatrudnieniu, a następnie bez jego wiedzy i zgody, podpisały umowę kredytową wykorzystując jego dane osobowe. Zatrzymane już usłyszały zarzuty. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

Do leszczyńskiej komendy zgłosił się mieszkaniec Leszna, który złożył zawiadomienie o tym, że na jego nazwisko, bez jego wiedzy i zgody, została podpisana umowa kredytowa na kwotę ponad 80 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą. Jak ustalili śledczy, 39-letnia mieszkanka Leszna, jako znajoma pokrzywdzonego mężczyzny, uzyskała od niego oryginalne zaświadczenie o zatrudnieniu. Na podstawie tego dokumentu, wspólnie z drugą kobietą, 39-letnią mieszkanką gminy Święciechowa, poszły do placówki bankowej w celu podpisania umowy kredytowej.

Przestępczy proceder nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc pracownicy banku, 22-letniej mieszkanki powiatu rawickiego. W ten sposób trzy kobiety, wykorzystując dane pokrzywdzonego mężczyzny, podpisały umowę kredytową na ponad 80 tys. złotych.

24 lutego br. podejrzane zostały zatrzymane. Już usłyszały zarzuty. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony