Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas Biegu Piastów

Data publikacji 03.03.2016

Jeleniogórscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas zawodów sportowych, odbywających się od piątku do niedzieli na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W ramach 40 Biegu Piastów odbędzie się również 17 Policyjny Bieg Piastów.

Już po raz 17 odbędzie się Policyjny Bieg Piastów na dystansie 12,5  km. W tym roku zawody rozegrane zostaną w piątek – 4 marca br.. W sobotę, w ramach biegu głównego na 54 km, pobiegną również policjanci z Polski i zagranicy, z klasyfikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej. Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej, propagowanie programów prewencji kryminalnej, a także realizacja zamierzeń na rzecz pozytywnego wizerunku Policji.   

Policja jeleniogórska w tych dniach będzie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej. Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza odcinku od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie będą ustawione stałe posterunki ruchu drogowego oraz patrole drogówki. Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu, kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe. 

Prosimy o to, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom. Apelujemy w miarę możliwości o korzystanie z komunikacji zbiorowej, bowiem ilość miejsc parkingowych jest ograniczona. Zwracamy również uwagę na fakt, że osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy powinni wyjechać wcześniej, gdyż w godzinach od 9.00 do 10.00 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką. 

W związku z tym apelujemy do wszystkich osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów, w żadnym wypadku nie pozostawiali pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli. 

Przypominany również, aby nie pozostawiać w autach w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, gdyż mogą być one przyczyną włamania. 

Ponadto przypominamy, aby turyści, którzy w tym czasie odwiedzą nasz region nie pozostawiali pod żadnym pozorem sprzętu narciarskiego w bagażnikach dachowych i najlepiej zabierali je ze sobą do hotelu czy pensjonatu. Tak pozostawiony sprzęt może  stać się łatwym łupem dla złodziei. 

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony