Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaciągał kredyty na dane nieboszczyków

Data publikacji 03.03.2016

Krakowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, podejrzane o oszustwa przy zaciąganiu pożyczek. Kobieta pozyskiwała dane osób z dokumentów, do których miała dostęp i przekazywała je swojemu wspólnikowi - agentowi pożyczkowemu. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci komisariatu VI Policji w Krakowie zatrzymali nieuczciwego agenta pożyczkowego. Mężczyzna ten operował danymi różnych osób, w tym także zmarłych, aby pobierać na ich konto pożyczki. Dane były wyłudzane przez jego znajomą, która pozyskiwała je ukradkiem od osób z którymi miała kontakt – gdy tylko miała dostęp do dokumentów tożsamości, spisywała potrzebne dane, a następnie przekazywała je agentowi pożyczkowemu. Ten z kolei, posługując się nimi, formalizował umowy pożyczkowe. Oboje dzielili się pieniędzmi pozyskanymi w ten sposób – w sumie policjanci udowodnili im wyłudzenie ponad 20 tysięcy złotych i oszukanie 13 osób. Niewykluczone, że osób pokrzywdzonych może być więcej, policjanci analizują wszystkie informacje, pojawiające się w tej sprawie, by sprawdzić rzeczywistą skalę przestępczego procederu

Wiadomo już, że nie były to jedyne oszustwa popełnione przez tego mężczyznę. Nieuczciwe postępował także wobec tych osób, które spłacały regularnie zaciągnięte pożyczki – raty pożyczek przekazywane agentowi przez pożyczkobiorców nigdy nie trafiały do centrali firmy, co powodowało, że zadłużenie tych osób wcale nie malało, a narastały odsetki.

Oszuści zostali zatrzymani przez policjantów, usłyszeli już zarzuty karne Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności

Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, a kobieta otrzymała także zakaz kontaktowania się ze „wspólnikiem”.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony