Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmarła na skutek pobicia

Data publikacji 04.03.2016

Dzięki wnikliwej i sumiennej pracy policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu wolskiej komendy, doszło do ustalenia i zatrzymania dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w styczniu bieżącego roku. Poszkodowana mimo udzielonej pomocy lekarskiej zmarła. Dwójka mężczyzn usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Tomasz Z. trafił do aresztu na trzy miesiące. Dzisiaj sąd podejmie decyzję w sprawie Łukasza D. Zatrzymani muszą liczyć się z grożącą za taki czyn karą do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w styczniu br. na terenie Woli. Do komendy wpłynęło zgłoszenie o tym, że kobieta została najprawdopodobniej pobita i w skutek odniesionych obrażeń ciała zmarła. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu.

Śledczy zbierali i analizowali wnikliwie materiał dowodowy. Ich sumienna praca trwająca kilka tygodni doprowadziła do ustalenia sprawców oraz okoliczności brutalnego pobicia. Okazało się, że podczas spotkania towarzyskiego doszło pomiędzy pokrzywdzoną, a mężczyznami do awantury. Sprawcy zaatakowali kobietę, bili ją pięściami, kopali po całym ciele. W wyniku tego trafiła ona do szpitala.

Kilkanaście dni temu policjanci zatrzymali pierwszego z podejrzanych. Okazał się nim 32-letni Tomasz Z. Mężczyzna usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Śledczy ustalili również drugiego sprawcę. Okazał się nim 35-letni Łukasz D. Mężczyzna również usłyszał taki sam zarzut, działając wspólnie i w porozumieniu. Dzisiaj sąd podejmie decyzję wobec Łukasza D. w sprawie zastosowania tymczasowego aresztu.

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ak)

Film Pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pobicie ze skutkiem śmiertelnym (format flv - rozmiar 1.95 MB)

Powrót na górę strony